Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZW Poznań
adres
Niezłomnych 1
Poznań (61-894)
Fax: 61 8533299 w.113
Jak dojechać?
Dotacje

Projekt finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Powiatowy Dzień Kadeta

Rawicz
2022-06-06

W dniu 20 maja 2022 roku w powiecie rawickim obchodzony był „Dzień Kadeta”. W tym szczególnym dniu mieszkańcy ziemi rawickiej upamiętnili patriotów, którzy wykształcili się w Korpusie Kadetów nr 3 w Rawiczu. W szczególności tych, którzy oddali swoje życie w obronie i walce o niepodległość.

Delegacja Powiatowej Organizacji LOK w Rawiczu biorąc czynny udział w uroczystościach złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową na budynku Szpitala Powiatowego w Rawiczu, przy ulicy gen. Grota Roweckiego, gdzie w przeszłości mieściła się siedziba Szkoły Kadetów. Następnie uroczystości przeniosły się pod Pomnik Żołnierza Polskiego, gdzie złożono kwiaty pod tablicą poświęconą zmarłym wychowankom rawickiego korpusu kadetów.

Wartę honorową podczas tych uroczystości pełnili uczniowie klasy mundurowej (tzw. kadeckiej ) z I Liceum Ogólnokształcącego mi. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu.

W Muzeum Ziemi Rawickiej uczestnicy obchodów mogli zwiedzić m. in. Salkę Kadecką poświęconą wychowankom Korpusu Kadetów nr 3 w Rawiczu.

W ramach obchodów „Dnia Kadeta”, w dniu 1 czerwca 2022 roku na strzelnicy pneumatycznej i kulowej w Sierakowie przy ul. Leśnej odbył się turniej strzelecki o Puchar Korpusu Kadetów, który zorganizowała Powiatowa Organizacja LOK w Rawiczu wspólnie z Klubem strzeleckim BOCK. W turnieju udział wzięli uczniowie z klas mundurowych 1 Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Patronat nad turniejem sprawował Starosta Rawicki.