Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
AKTUALNOŚCI

Trzy złote medale w trzy dni

logo tks lok tarnów
Bydgoszcz
2023-09-25

W dniach 21-24 września na obiektach klubu Zawisza Bydgoszcz odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. Tarnowski Kluby Strzelecki LOK reprezentowali: Wiktor Sajdak (karabin) i Angelika Szczerba (pistolet) oraz trener Jerzy Madej.

Drugiego dnia zawodów swój pierwszy udany strat w konkurencji karabinu pneumatycznego zaliczył Wiktor, który po kwalifikacjach zajmował pierwsze  miejsce i awansował do ścisłego finału. W finale okazał się bezkonkurencyjny. Na 24 strzały finałowe wszystkie to były dziesiątki, dzięki czemu wygrał i zdobył tytuł Mistrza Polski.
 
Następnego dnia zawodów w konkurencjach karabinowych panowie rywalizowali, w wymagającej i trudnej konkurencji karabinu dowolnego trzy postawy gdzie każdy z zawodników oddaję po 20 strzałów ocenianych z każdej trzech postaw (klęcząca, leżąca i stojąca) na odległości 50 metrów. Ponownie w tej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się zawodnik TKS-u. Wiktor znów wygrał kwalifikacje, a następnie finał zdobywając swój drugi złoty medal.  
 

mistrzostwa polski bydgoszcz


W ostatnim dniu rywalizacji zawodnicy zmierzyli się w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów, leżąc. Tego dnia Wiktor Sajdak też okazał się bezkonkurencyjny, wygrał z przewagą 2,3 punktu nad Chojnowskim Michałem (Kaliber Białystok) i zdobył trzeci złoty medal.

Należy też wspomnieć, że Wiktor Sajdak jest tegorocznym uczestnikiem Mistrzostw Świata w Changwon gdzie wraz z kolegami z reprezentacji Polski zdobyli złoty i srebrny medal drużynowo oraz wyrównali rekord świata. Natomiast sam Wiktor indywidualnie zakwalifikował się do finału w konkurencji karabinu dowolnego trzy postawy i ostatecznie zajął w nim siódme miejsce.