Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
AKTUALNOŚCI

Powiat Kłobucki organizuje obchody Dnia Wojska Polskiego i rocznicy Bitwy Warszawskiej

herb kłobudzka
Kłobudzk
2023-08-17
klobudzk wp bw1920 1

15 sierpnia w Kłobucku, w rocznicę Bitwy Warszawskiej, mieszkańcy powiatu kłobuckiego, spotkali się tradycyjnie na obchodach święta Wojska Polskiego, zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe, we współpracy z kłobuckim kołem Związku Kombatantów oraz Ligi Obrony Kraju.

klobudzk wp bw1920 2klobudzk wp bw1920 3

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów, przez Starostę Powiatu Kłobuckiego Henryka Kiepurę i Wicestarostę Zdzisławę Kall, pod tablicą poświęconą Władysławowi Sebyle. Wiązanki kwiatów pod tą tablicą jak i pod innymi kłobuckimi pomnikami:  Matki Polki, Wincentego Witosa i Józefa Piłsudskiego złożyły również, pozostałe delegacje, w tym kombatantów, policjantów i górników.  Po wysłuchaniu Apelu Pamięci, odczytanego przed kościołem, przez kpt. rez. Marka Augustyna, uczestnicy obchodów wzięli udział, w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę, w kościele św. Marcina w Kłobucku.            

klobudzk wp bw1920 4klobudzk wp bw1920 5

Po mszy, na spotkaniu przed Starostwem Powiatowym, Starosta podziękował uczestnikom obchodów za wspólne, godne uczczenie Dnia Wojska Polskiego i 103 Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na zakończenie wszyscy uczestniczący w obchodach wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Kłobuczanie”.

klobudzk wp bw1920 6klobudzk wp bw1920 1