Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
AKTUALNOŚCI

LETNIE ZGRUPOWANIE DRAGONDA -21

logo dragonda 2021
Ośrodek Szkolenia Strzeleckiego PZŁ w Borze k/Głogowa
2021-07-19

W dniach 14 -17 lipca 2021 r. na terenie Ośrodka Szkolenia Strzeleckiego PZŁ w Borze k/Głogowa Młp. uczniowie klas wojskowych XIV LO w Rzeszowie (strzelcy IV kompanii)  realizujący program szkolenia MON Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe, młodzież rzeszowskich szkół, a także członkowie Szkolnego Koła „ SNAJPER” LOK uczestniczyli w Letnich Ćwiczeniach pn. DRAGONDA`21. Było to główne przedsięwzięcie przy realizacji zadania publicznego przez Biuro Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju na podstawie umowy podpisanej z Prezydentem Miasta Rzeszowa.

dragonda21 1

 

dragonda21 2

 

dragonda21 6


Organizatorami Zgrupowania DRAGODA`21 była Podkarpacka Organizacja LIGI OBRONY KRAJU przy współpracy z 21  Brygadą Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, z którymi PZW LOK  już od kilkunastu  lat systematycznie współpracuje.
Dragonda`21 to ćwiczenia dla młodzieży, których celem było doskonalenie umiejętności z takich dziedzin jak strzelectwo sportowe
i dynamiczne, sprawność fizyczna, umiejętności ogólnowojskowe, a także zdobycie Odznaki Sprawności Obronnej (OSO). 
 

dragonda21 7

 

dragonda21 8


W trakcie 4-dniowego pobytu na zgrupowaniu młodzież szkoliła się  pod czujnym okiem kadry instruktorskiej LOK, a także instruktorów - żołnierzy zawodowych 21 batalionu dowodzenia w Rzeszowie z zakresu bezpiecznego posługiwania się bronią krótką i długą (BLOS), strzelectwa sportowego i dynamicznego, a także ratownictwa pola walki, topografii, rzutu granatem do celu oraz samoobrony i pływania.

dragonda21 3

 

dragonda21 4

 

dragonda21 5


Ćwiczenia DRAGONDA -21 otworzył dyrektor Podkarpackiej Organizacji LOK w Rzeszowie - Pan ppłk (r) Wiesław Karpiuk wraz z obecnym na ćwiczeniach Prezesem - Panem Krzysztofem Kawalcem, którzy  wręczyli uczestnikom zgrupowania pamiątkowe kubeczki. Ćwiczeniom i zawodom przyglądał się zastępca dowódcy 21 BSP w Rzeszowie - płk. Robert BEREJ

dragonda21 9

 

dragonda21 10


Podsumowaniem Letnich Ćwiczeń DRAGONDA -21 był Rzeszowski Wielobój Sportowo-Obronny pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch - aktywnie spędzaj czas ”   oraz zawody w strzelaniu dynamicznym TOR MINI 3-GUN – według zasad IPSC przygotowane przez PZ LOK w Rzeszowie.  W trakcie zmagań sportowych drużyny walczyły o brązową  i srebrną Odznakę Sprawności Obronnej oraz puchary i nagrody rzeczowe. Tytułem najlepszej zawodniczki i zawodnika w strzeleniu okazali się : Weronika Mikszo oraz Kacper Dowhan.