Ogólnopolskie Mistrzostwa LOK w Strzelectwie Sportowym

Drużyna LOK "BASZTA" Gryfice
Tarnów
2020-08-27

W dniach 27 – 30 sierpnia 2020 r. zawodnicy Młodzieżowego Klubu Strzeleckiego LOK Baszta Gryfice wzięli udział w Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w strzelectwie sportowym seniorów i juniorów w Tarnowie. Zespół w składzie: Dariusz DREWA – kierownik zespołu, Klaudia BOGUSZ, Julia STOLAREK, Mikołaj DREWA i Piotr RZEPECKI reprezentował zarówno Gryficką Organizację Powiatową Ligi Obrony Kraju, jak również Zachodniopomorską Organizację Wojewódzką LOK w Szczecinie. Zawodnicy MKS LOK Baszta Gryfice wystartowali w sumie w 5 konkurencjach uzyskując między innymi następujące wyniki: - karabin pneumatyczny 10 m KPN 60 – w kategorii juniorów Mikołaj Drewa z wynikiem 605,2 zajął 2 miejsce – zdobywając medal i puchar, w kategorii juniorów młodszych – Julia Stolarek z wynikiem 576,8 (rekord życiowy) zajęła 14 miejsce i Klaudia Bogusz z wynikiem 538,8 zajęła miejsce 20, w kategorii seniorów Dariusz Drewa z wynikiem 560,5 zajął miejsce 14; - pistolet pneumatyczny 10 m PPN 60 – w kategorii seniorów Piotr Rzepecki z wynikiem 524 zajął 28 miejsce; - karabin sportowy 50 m KDW 60-L - w kategorii juniorów Mikołaj Drewa z wynikiem 587,6 zajął 6 miejsce, w kategorii seniorów Dariusz Drewa z wynikiem 582,3 zajął miejsce 22; - karabin sportowy 50 m KDW 3x20 - w kategorii juniorów Mikołaj Drewa z wynikiem 531 zajął 4 miejsce, w kategorii seniorów Dariusz Drewa z wynikiem 531 zajął miejsce 6; - pistolet sortowy 25 m Psp 30d OPEN – Piotr Rzepecki z wynikiem 256 zajął 34 miejsce. Występ zawodników Młodzieżowego Klubu Strzeleckiego LOK Baszta Gryfice należy uznać za bardzo udany biorąc pod uwagę rangę zawodów; gdyż w klasyfikacji końcowej klubów, Młodzieżowy Klub Strzelecki LOK Baszta Gryfice zajął miejsce 13 na 30 klubów klasyfikowanych w Ogólnopolskich Mistrzostwach LOK w Tarnowie