Jak dojechać?

Gala strzelecka KS KASZTELAN LOK Rzeszów - w ramach obchodów 75-lecia LOK

Restauracja Cztery Pory Roku w Rudnej Małej
2019-01-23
W ramach obchodów 75-Lecia powstania Ligi Obrony Kraju na Podkarpaciu było podsumowanie współzawodnictwa sportowego w największym na podkarpaciu Klubie strzeleckim „KASZTELAN” LOK w Rzeszowie. We współzawodnictwie sportowym w Klubie Strzeleckim KASZTELAN LOK w Rzeszowie brało udział około 140 zawodników posiadających ważną licencję zawodniczą PZSS na 2019 rok. Klasyfikacja przebiegała w trzech dyscyplinach strzeleckich : pistolet – w którym rozgrywano po 2 konkurencje tj: Psp30 i Pcz30, w karabinie - karabin dowolny Kdw20, oraz w strzelbie gładkolufowej konkurencja Trap20. Rozegrano osiem rund zawodów klasyfikacyjnych - do współzawo-dnictwa liczyły się siedem rund najlepszych. W poszczególnych konkurencjach zwyciężali : Pistolet sportowy wygrał Piotr Kutniewski, II miejsce zajął Mateusz Szubart i III miejsce Jacek Błahut. Pistolet centralnego zapłonu wygrał Paweł Kwiatek, II miejsce zajął Jacek Błahut i III miejsce zajął Bartłomiej Kurc. Karabin sportowy wygrał Piotr Mazela, II miejsce zajął Sławomir Czyrek i III miejsce zajął Bartosz Kusibab. Konkurencję Trap wygrał Bartosz Kusibab, II miejsce zajął Jacek Błahut i III miejsce zajął Grzegorz Leja. Klasyfikację wieloboju strzeleckim mężczyzn wygrał Piotr Mazela, II miejsce zajął Grzegorz Poźniak i III miejsce Mirosław Tomański. W poszczególnych konkurencjach było wyróżnionych najlepszych 10 zawodników. Dodatkowo była klasyfikacja w wieloboju strzeleckim kobiet, w tej klasyfikacji najlepszą okazała się Jolanta Dudek przed Patrycją Gruza i Dorotą Guzy. Nagrody w postaci statuetek, pucharów, medali, nagród rzeczowych i dyplomów okolicznościowych wręczali : Prezes Klubu Krzysztof Kawalec, Dyrektor Biura ZW LOK ppłk rez. Wiesław Karpiuk, Sekretarz Klubu Janusz Szczepański oraz Kierownik sekcji strzeleckiej Arkadiusz Stanisławski-Kloc . Galę sportową artystycznie uświetnił dynamiczny występ zespołu SZAROTEK jednego z batalionów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.