Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZW Olsztyn
adres

()
Jak dojechać?

Zimowe Rodzinne Zawody Strzeleckie

gazetalidzbarska
Orneta
2022-01-24

Zimowe Rodzinne Zawody Strzeleckie

W Ornecie odbyły się Zimowe Rodzinne Zawody Strzeleckie. Strzelano z broni ostrej - karabin sportowy "Beryl" kal. 5,6mm (0.22 LR) w postawie stojącej z odległości 25 m oraz leżąc z KBKS - karabinek sportowy TOZ17 z odległości 50 m.

— Nieoficjalny początek ferii, nasze Warmiaczki, Smoczki i Sokoliki wraz z najbliższymi spędzili na ognisku podczas Zimowych Rodzinnych Zawodów Strzeleckich, zorganizowanych przy współudziale kół strzeleckich LOK działających pod egidą powiatu lidzbarskiego: LOK "Warmiak", LOK "Sokół Grądki" i LOK "Orneckie Smoki" wraz z sekcją młodzieżową "Orneckie Smoki WKS10" — poinformował Sebastian Leszczyński z KS "Orneckie Smoki".

— Cieszymy się, że mogliśmy przetestować nowy sprzęt, który przekazał do naszych powiatowych struktur Dyrektor Biura Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Olsztynie ppłk mgr Andrzej Zuba i Prezes Zarządu Wojewódzkiego LOK w Olsztynie p. Ryszard Gadziński — dodał.


Młodzież wraz z najbliższymi, strzelała z broni ostrej: karabin sportowy "Beryl" kal. 5,6mm (0.22 LR) - postawa stojąca, odległość 25 m, oraz leżąc z KBKS Karabinek sportowy TOZ 17 odległość 50 m.

— Wyniki były różne, ale miejmy na względzie to, iż niektórzy pierwszy raz brali udział w tego typu strzelaniach, z każdą kolejną wizytą będzie lepiej. Choć tak naprawdę, ważniejszy od wyniku w tym spotkaniu był mile spędzony czas i nauka - podsumował Sebastian Leszczyński. — Jak zwykle mogliśmy liczyć również na pomoc GR Michalak Orneta.

Strzelania oraz sędziowanie odbyło się przy udziale Dariusza Wojczulanisa, Roberta Knyżewskiego oraz przedstawicieli LOK Orneta.


Zawodnicy oddawali po 3 strzały próbne oraz 7 strzałów ocenianych w każdej z konkurencji, a w klasyfikacji liczył się łączny wynik z obu konkurencji.

— Ci którzy z różnych przyczyn nie mogli brać udziału w tych zawodach, proszę się uzbroić w cierpliwość - jeszcze będzie okazja. Dziękujemy wszystkim za mile i bezpiecznie spędzony czas — kończy ornecianin.

Wyniki

Młodzież do 12 lat:
1) Mikołaj Krupa 108 pkt
2) Cezary Porębski 31 pkt
3) Wojtek Schnaze 18 pkt
3) Igor Dąbrowski 18 pkt

Młodzież 12-18L dziewczęta:
1) Maja Leszczyńska 130 pkt
2) Gabriela Leszczyńska 129 pkt
3) Kinga Kownacka 98 pkt
4) Zuzanna Kowalska 48 pkt
5) Klaudia Piotrowska 36 pkt
6) Narejko Julia 30 pkt
7) Maja Wilińska 29 pkt

Młodzież 12-18L chłopcy:
1) Mariusz Kozłowski 125 pkt
2) Filip Knyżewski 124 pkt
3) Krzysztof Klajn 115 pkt
4) Szymon Lachowicz 112 pkt
5) Kacper Narejko 79 pkt
6) Bartek Staszewski 47 pkt
7) Bartłomiej Gołoś 41 pkt

Nagrody dla najlepszych Pań w swoich konkurencjach zdobyły:
1) Kinga Dryzelenko 132 pkt
1) Katarzyna Koszel 24 pkt

KSP Mężczyźni:
1) Wojtek Mazurek 136 pkt
2) Jerzy Niewiński 136 pkt (decydowały małe punkty)
3) Jacek Kozłowski 133 pkt
4) Arwid Porębski 96 pkt
5) Franciszek Autuch 95 pkt
6) Marek Dąbrowski 30 pkt

Miejsca zawodników startujących poza konkurencją:
1) Robert Knyżewski 135 pkt
2) Sebastian Leszczyński 132 pkt
3) Dariusz Wojczulanis 129 pkt
 

gazeta)olsztynska_lidzbarska