Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
AKTUALNOŚCI

XX EDYCJA ZAWODÓW W STRZELANIU DŁUGODYSTANSOWYM

naszywka snajper 2021
Nowa Dęba
2021-07-12

Jak co roku w lipcu pasjonaci strzelań długodystansowych spotkali się  w wojskowym ośrodku szkolenia poligonowego OSPWL Nowa Dęba aby rywalizować w zawodach strzeleckich. Ośrodek ten jako nieliczny w kraju dysponuje warunkami sprzyjającymi do wykonywania strzeleń na dystansach od 300 do 1200 m.

snajper2021 1

 

​  snajper2021 2


Mimo panujących obostrzeń dzięki przychylności władz wojskowych, kierownictwa OSPWL Nowa Dęba zawody udało się przeprowadzic zgodniez planem. Organizatorem jak co roku było Biuro Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Rzeszowie wraz z Klubami Strzeleckimi KASZTELAN LOK Rzeszów oraz KUBIK-LOK STRZELEC Mielec.
W jubileuszowej XX edycji zawodów „Snajper Nowa Dęba 2021” startowało ponad 80 zawodników z Polski, Niemiec, Austrii i Słowacji,  Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach:klasa Standard i Magnum na dystansach 300, 600, 800, 1000
i 1200 m. oraz z broni historycznej karabin (muszka -szczerbinka, przeziernik, luneta).

Zawody te poprzedziły warsztaty strzeleckie zorganizowane w dniach 6-8 lipiec 2021 r. gdzie zawodnicy mogli do woli ostrzeliwywać różne dystanse testując swoje karabiny, umiejętności i zdobyte dotychczas doświadczenie. Nie zawiedli również goście z Danii, Holandii, Niemiec, Austrii i Słowacji. Niejednokrotnie w swoich krajach nie posiadają oni strzelnic pozwalających strzelać na tak długich dystansach. Dlatego co roku warsztaty te cieszą się dosyć dużym zainteresowaniem. Można było zobaczyć ciekawe konstrukcje nietypowej broni w kalibrach do .223 REM nawet do .50 BMG.

Szczególne zainteresowanie wzbudzili goście z Niemiec ( konstruktorzy i projektanci karabinów) którzy testowali swoje nowe opracowania sprawdzając ich funkcjonalność w terenie.
Zawody przebiegały od godzin porannych do późnych godzin popołudniowych a na ich zakończenie dla najlepszych zawodników wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów a wręczone po corocznym losowaniu loteryjnym . Każdy z zawodników otrzymał również pamiątkową koszulkę jubileuszowych zawodów  XX edycji „Snajper Nowa Dęba”.

Nie zawiedli również sponsorzy . Jak co roku wsparcie rywalizacji zawodniczej i ufundowanie nagród podjęły firmy:
- „AstroClassic” - sklepy z bronią, ,
- GrubyKaliber – sklep z bronią
- Wisport - producent plecaków i pokrowców militarnych,
- firma „Nowicki Marek” - producent strojów strzeleckich
- Firma „Roleski”.zestawy grilowe

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko firmy „AstroClassic”, gdzie można było zobaczyć nietypowe konstrukcje broni oraz akcesoria strzeleckie różnych producentów.

​  snajper2021 5

 

​  snajper2021 4


Fundatorami pucharów oraz honorowy patronat nad zawodami objęli:

Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa LENIART - w klasie sprzętowej ”STANDARD”
i MAGNUM za zajęcie I ,II i III miejsca na dystansie 800m.

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław ORTYL – w klasie sprzętowej STANDARD i MAGNUM za zajęcie I ,II i III miejsca na dystansie 600m

Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad FIJOŁEK - w klasie sprzętowej STANDARD
i MAGNUM  za zajęcie I,II, III  miejsca na dystansach 300m

Prezes Podkarpackiej Organizacji LOK Krzysztof KAWALEC - w klasie sprzętowej
MAGNUM za zajęcie I, II ,III miejsca w konkurencjach trójbój , 1000, 1200 m

Dyrektor Podkarpackiego. Biura Zarządu Wojewódzkiego  LOK w Rzeszowie ppłk rez. Wiesław KARPIUK – w klasie sprzętowej ”STANDARD” za zajęcie I ,II i III miejsca w konkurencjach trójbój, 1000 i 1200 m., oraz w klasyfikacji broni historycznej.

snajper2021 6

 

​  snajper2021 7

 

snajper2021 8