Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
AKTUALNOŚCI
Wizyta delegacji rezerwistów Bundeswehry w Małopolskiej OW LOK

Na zaproszenie Prezesa Ligi Obrony Kraju płk. (r.) Jerzego Salamuchy przybyla do Polski delegacji rezerwistów Bundeswehry (VdRBw). Goście  z Niemiec przebywali w dniach od 5 do 10 czerwca br. w Małopolsce.
12 osobowa delegacja wraz z przedstawicielami Zarządu Głównego LOK znajdowała się pod opieką Małopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK. Koordynatorem wykonawczym wizyty było Biuro Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK, a Kolegami z Bundeswehry opiekowali się członkowie małopolskich struktur LOK - rezerwiści Wojska Polskiego. Goście zamieszkali w siedzibie krakowskiego LOK-u przy ul. Pomorskiej 2.
Program pobytu naszych Gości był bardzo napięty; poza dniami przyjazdu i wyjazdu każdy z pozostałych czterech dni przewidywał liczne oficjalne i mniej oficjalne spotkania. Wszystko to było połączone ze zwiedzaniem ciekawych miejsc regionu. Nie była to jednak zwykła wizyta „turystyczna”, gospodarze pokazali nie tylko miejsca ważne dla europejskiej kultury lecz także te związane ze wspólną historią oraz najnowszymi badaniami naukowymi i ważnymi strategicznie miejscami – słowem była to wizytówka Małopolski. Przedstawiamy krótką relację z przebiegu wizyty.

DZIEŃ PIERWSZY: Delegacja VdRBw udała się na Cmentarz Rakowicki-Prandoty gdzie złożyła wieniec przy pomniku poległych żołnierzy niemieckich, a następnie odwiedziła pozostałe kwatery żołnierskie oraz zwiedziła teren cmentarza ze szczególnym uwzględnieniem mogił żołnierskich z czasów I wojny światowej – zapoznając się z ciekawą historią losów niebanalnych ludzi.