Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
AKTUALNOŚCI
Światło Pamięci Niezwyciężonym
Światło Pamięci Niezwyciężonym - plakat
Cała Polska i poza jej granicami
2019-11-10

Klub Strzelecki LOK Grot Białystok oraz Biuro Podlaskiego Zarządu Wojewódzkiego zapraszają do wzięcia udziału w akcji Światło pamięci Niezwyciężonym na 100 lecie odzyskania Niepodległości.

Celem akcji jest zapalenie znicza na każdym grobie żołnierza i odmówienie krótkiej modlitwy. Chcemy dzięki temu pokazać że w przeddzień 100 lecia odzyskania niepodległości Polacy pamiętają o tych, którzy zginęli walcząc o odzyskanie i utrzymanie Wolnej Niepodległej Rzeczpospolitej. Zróbmy to 10 listopada wieczorem, w wigilię tak ważnego święta dla wszystkich obywateli wolnej Polski.

Mogiły polskich żołnierzy rozsiane są po całym świecie. Na przestrzeni lat zmieniały się granice, los rzucał żołnierzy w każdy zakątek globu, czasy przeminęły a mogiły zostały. Oni zginęli za nas i za nasz kraj. Nie jest trudno zapalić jeden znicz przy jednym krzyżu ale jak zrobimy to razem, w każdej miejscowości naszego województwa, na cmentarzach przy pomnikach czy przydrożnych mogiłach to zapłoną dziesiątki tysięcy zniczy. Wszystkim tym co stanęli do walki o ojczyznę podczas powstań narodowych, konspiracji, I wojny światowej, w walce o utrwalenie granic, wojnie polsko-bolszewickiej, II wojnie światowej oraz podziemia antykomunistycznego. Pokażmy że MY PAMIĘTAMY.

W inicjatywie Stowarzyszenia Grupa Wschód mogą uczestniczyć wszystkie stowarzyszenia, organizacje jak również osoby nie zrzeszone z całego kraju. Wszyscy zostaną współorganizatorami tego wydarzenia. Stworzymy plakat gdzie umieścimy logo każdej organizacji która przyłączy się do tej akcji. Można zostać koordynatorem na swoje miasto, miasteczko, wieś – aby poszukać, odnaleźć i podzielić się zadaniami. Postarajmy się zapalić jeden znicz na każdym grobie nie zapominając o żadnym.

Wydarzenie na Facebook'u

Strona Stowarzyszenia Grupa Wschód

Zachęcamy do podzielenia się fotorelacjami na stronie wydarzenia z udziału w tej jakże zacnej inicjatywie.